Strat

I přes internet se dá získat mnohá služba, rada nebo jiná pomoc. A k webům, kde lze najít a pochopitelně i využít pomocnou ruku, patří i ten náš.

Výplňový materiál do krabic – to nejsou staré noviny


Když se lidé chystají k přestěhování dvou bytů do dvougeneračního domu, jde s trochou nadsázky srovnatelnou akci s filmem „Kulový blesk“. Tam se sice přemísťovalo v jednom okamžiku dvanáct rodin, což si stěží v praxi dovedeme představit, ale přestěhovat i dvě rodiny dá zabrat. Se samotným přesunem břemen si poradí stěhovací firma celkem bez problémů, spíše jde o to, abychom zvládli přípravné práce tak, kdy můžeme zodpovědně říci, že jsme „happy“. Být „happy“ však vyžaduje také „mít pod čepicí“ a nechovat se jako hlupák. Kupříkladu s výplňovým materiálem do krabic Balteto. Nad touto problematikou bychom se mohli na okamžik zamyslet:

bublinková fólie

Noviny a časopisy – lidé byli dříve, před pár desítkami let, zvyklí balit předměty před stěhováním mimo jiné i do „Rudého práva“. Byl to socialistický deník, který vycházel v obrovském rozměru svých papírových listů, a byl vděčným společníkem zejména jako podpalovač v kamnech, anebo pro stěhovací účely. Zabalili jste do něj v podstatě cokoli. Jenže doba se mění a namísto „Ruďasa“ máme k dispozici tiskařské barvy mnoha deníků, týdeníků či měsíčníků, a těm odolat není vždy snadné. Nebuďte ale pošetilí a zapomeňte na tento postup, novinová barva velmi špiní a stěží ji dostanete z oblečení či z bot a navíc je toxická. Využijte namísto toho bublinkovou fólii, kartonovou vlnu, nafukovací polštářky nebo tělíska Flo-pak.

papírový karton

Textilie – balit věci do ručníků a osušek má význam u předmětů, které nejsou příliš křehké, ale ne vždy je to dostatečně efektivní, poněvadž bývá nutné textilie znovu žehlit a možná i vyprat. Namísto toho je výhodnější mít doma roli bublinkové fólie, která je levná a také mnohem lehčí, než deset velkých froté osušek v jedné krabici. Rozhodně si však rozmyslete balit věci do oblečení, jako jsou košile, kalhoty či mikiny. Ty se mohou při stěhování a při posunu předmětů v krabici poškodit a zašpinit.