Strat

I přes internet se dá získat mnohá služba, rada nebo jiná pomoc. A k webům, kde lze najít a pochopitelně i využít pomocnou ruku, patří i ten náš.

Úklidová firma si poradí i s kobercem


Domníváte se, že by váš koberec v kanceláři nebo v domácnosti potřeboval důkladnější očistu? A chtěli byste si objednat profesionální čištění u úklidové firmy? Pak byste mohli využít možnosti důkladnějšího úklidu vašich prostor, které úklidové firmy mívají v pracovní nabídce.

srolovaný koberec

Koberce ve firmách

Firemní subjekty, jako jsou kanceláře, obchody, sportoviště, galerie a výstaviště, bývají vyzdobeny koberci typu běhounů nebo zátěžovými modely. Zásadní je to, že se po nich našlapuje v obuvi, a že bývají pod velkým tlakem a velmi znečištěné. Zde je profesionální čištění nutností a objednává se zpravidla v pravidelných intervalech. Úklidové firmy mohou provádět čištění těchto ploch v obvyklou pracovní dobu, ale rozumnější bývá domluvit termín čištění na večerní hodiny, případně na brzké ranní hodiny nebo na víkend. Důležité je nechat koberce důkladně proschnout, nejlépe intenzivnějším větráním.

čištění koberce

Koberce v domácnostech

S koberci v domácnostech se musí nakládat jinak, zde se v obuvi obvykle nechodí, a pokud ano, pak pouze v domácí. Častější je ale pohyb naboso či v ponožkách, což také vytváří po určité době typický zápach, připomínající nemyté bosé nohy. Strojní čištění koberce však dokáže odstranit nejen zbytky nečistot, které nezachytí sáčkový vysavač, ale i zápach.

Kdy si domů úklidovou firmu pozvat – výhodné je využít univerzality těchto firem, které mimo jiné umyjí okna, důkladně vyčistí a vydezinfikují koupelnu, toaletu a kuchyň, poradí si s mytím svítidel a mohou důkladně uklidit bytové prostory po stavebních pracích nebo po malířích. Velmi výhodnou možností je zařadit důkladnější úklid domácnosti před Velikonocemi nebo v době Adventu před vánočními svátky. Hodit se to může i v případě, že chystáte svatební oslavu, promoci, oslavu maturity, narozeniny nebo zlatou svatbu vašich prarodičů.