Strat

I přes internet se dá získat mnohá služba, rada nebo jiná pomoc. A k webům, kde lze najít a pochopitelně i využít pomocnou ruku, patří i ten náš.

Dejte sbohem jednorázovým plenám


Rodiče, kteří budou mít svoje první dítě, spoustu věcí netuší. Mnozí z nich ještě nikdy nepřišli do kontaktu s miminkem, nemají ho ani v rodině, ani mezi přáteli. Neví jak se o miminko starat, co potřebuje a netuší ani, jak velice křehké je. Jemná dětská pokožka potřebuje kvalitní oblečení z bambusu, bavlny a nebo mušelínu, protože příměsi umělých vláken ji mohou poškrábat, a dokonce mohou způsobit opruzeniny. Stejné je to i s plenkami. Zatímco oblečení na sobě miminko například v létě nemá celé dny, v plence je takřka neustále.

svrchní kalhotky

Jednorázové pleny – ano či ne?
Většina rodičů, kteří se rozhodnou pro jednorázové pleny, kupuje úplně ty nejlevnější pleny, které jsou k dostání. Novorozenci a batolata mají totiž velkou spotřebu plen, průměrně se udává až 10 kusů denně, a to už je v rodinném rozpočtu poznat. Proto rodiče kupují hlavně nejlevnější pleny, protože jednorázové ekologické pleny stojí několikanásobně víc. Jedna jednorázová ekologická plena stojí více jak 10 korun, zatímco ta levná často ani ne 3 Kč za kus. Je vám asi jasné, že takto levná plena nebude kvalitní. Je plná plastů, chemikálií a je to obrovské množství naprosto zbytečného odpadu.

jednorázová plena

Stačí používat látky
Mušelín, bavlna a bambus jsou látky, ze kterých se vyrábí nejen dětské oblečení, ale i plenky. Díky plenkám snížíte množství odpadu, takže ulevíte přírodě, ale i když jste to nejspíš nevěděli, ulevíte i své peněžence. Nová látkoví sada je sice dražší, ale když si propočítáte kolik utratíte za jednorázové plenky, ty látkové vyjdou vítězně. Navíc neobsahují chemikálie ani plasty, a jsou k pokožce jemnější.

Pokud se rozhodnete pro látkové plenky, budete potřebovat i svrchní kalhotky na látkové pleny https://www.delamedoplen.cz/latkove-pleny/svrchni-kalhotky/, které se dají pořídit v mnoha různých barevných provedeních – neutrální, pro kluky i pro holky. Kalhotky udrží plenku tam kde má být.