Strat

I přes internet se dá získat mnohá služba, rada nebo jiná pomoc. A k webům, kde lze najít a pochopitelně i využít pomocnou ruku, patří i ten náš.

Skleněné zábradlí může být i na balkoně


Skleněné zábradlí z tvrzeného skla patří k nejpopulárnějším typům tohoto stavebního prvku, a to zejména z důvodu jedinečných vlastností, kterých nelze docílit jinými materiály. Co je na tomto řešení působivého, a proč mu dát přednost před čímkoli jiným?

Transparentnost – mít doma zcela průhledné zábradlí je velice působivé a můžete mít dojem, že jde o luxusní zboží. Hodí se do mnoha řešení interiérů a můžete jím osadit i balkon nebo lodžii. Tam jde zpravidla o členění na dvě poloviny, přičemž ta spodní sestává z mléčného skla a horní část doplňují posuvné, zcela transparentní tabule. Sklo je také ideální materiál do prostředí, kde chcete zajistit dostatek světla, například pro balkon před obývacím pokojem, kde byste rádi pěstovali pokojové rostliny.

dům ze skla

Pevnost – někteří lidé si stále představují, že zábradlí ze skla bude křehké, a že jde spíše o ozdobu, a něco vysloveně nepraktického i nebezpečného, do čeho vrazíte loktem a zřítíte se mezi ostré skleněné střepy do propasti. Tento mýtus lze snadno vyvrátit tím, že nejde o sklo křemičité a křehké, nýbrž o materiál speciální – tvrzený, s vysokou mechanickou pevností a odolností. Je naprosto bezpečný i pro vysoce namáhané konstrukční díly.

městská architektura

Elegance – jestliže si necháte zhotovit zábradlí z konstrukční oceli, bude to stále jen ocel, poměrně nevzhledná a obyčejná. Museli byste jít do varianty kovaného zábradlí, což už vypadá lépe, ale stále jde o cosi velmi masivního a těžkopádného. Dřevěné zábradlí také vypadá poměrně elegantně, ale eleganci skla, jeho čistotu a průzračnost to nepřekoná. Je to velmi podobné jevu, kdy byste měli pít nápoje namísto ze sklenic, z dřevěných soustružených nádob. Elegance sklářských výrobků již učarovala mnoha lidem, což se projevuje i v pořádání různých výstav, kde se prezentují výtvarníci se svými dovednostmi a nápady.