Strat

I přes internet se dá získat mnohá služba, rada nebo jiná pomoc. A k webům, kde lze najít a pochopitelně i využít pomocnou ruku, patří i ten náš.

Rozhýbejte se i v zimě


Mnohým z nás chybí pohyb, protože máme sedavé zaměstnání, jezdíme autem a doma se nám nic dělat nechce. Zvláště přes zimu toho pohybu máme mnohem méně, protože nám automaticky končí běžné venkovní aktivity. Odkládáme jízdní kolo, běžecké boty a raději si zalezeme do tepla a pohodlí. Přitom pohyb je velmi důležitý pro náš pohybový aparát i celkově pro naše zdraví. Mnohem více než v létě se setkáváme s bolestmi zad, ochablým svalstvem ale i přibíráním na váze. K tomu začít něco dělat a donutit se je nejhlavnější pevná vůle. Když se rozhodnete, že se opravdu chcete věnovat nějaké aktivitě a vyčleníte si na to čas, pak toho dosáhnete mnohem snáz.

fitko

Když se rozhodnete, že překonáte nechuť a že se opravdu půjdete hýbat, je důležité tak skutečně učinit a dokopat se. Když to jednou překonáte a odhodláte se někam dojít, pak je to příště mnohem snazší. Největší strach je z neznámého a nového, tudíž nám dělá největší strach navštívit nové místo, kde to neznáme. Může to být jakékoli sportoviště nebo fit centrum. Vždy je nejtěžší dokopat se někam, kde to neznáme a překonat ostych. Další důležitá věc je, udržet si pravidelnost.

žena

Mít tedy pevnou vůli a vymezit si pravidelný čas na nějakou fyzickou aktivitu je to nejdůležitější. Zpočátku klidně stačí jeden den v týdnu, než si vytvoříme návyk na cvičení a budeme chtít pravidelnost navyšovat. Sport je velmi návykový a jakmile zjistíme, že se díky němu cítíme dobře a vidíme na sobě výsledky, budeme se mu chtít věnovat častěji. V zimě je ideální variantou fit centrum, kde si kromě klasických cvičebních pomůcek můžeme vybrat nějakou skupinovou lekci, která nám vyhovuje a máme nad sebou odbornou ruku i motivaci. Rezervujte si předem svou lekci a máte motivaci na cvičení dojít a nerozmyslet si to. Rezervační systém má dnes každé fit centrum a vy tak o své místo na lekci nepřijdete.