Strat

I přes internet se dá získat mnohá služba, rada nebo jiná pomoc. A k webům, kde lze najít a pochopitelně i využít pomocnou ruku, patří i ten náš.

Kam si vzít solární sprchu


Na chalupu – pamatujete se na film, na komedii „dvacátého století, „S tebou mě baví svět“? Tři muži se šesti dětmi na chalupě, kterou přezdívali „Apalucha“, tu zažívali neuvěřitelná zimní dobrodružství. Umíte si představit, jak by se asi odvíjel podobný příběh, kdyby se natočilo pokračování či druhý díl tohoto úspěšného snímku v letním období? Kdyby to bylo dnes, možná by na Apaluše nechyběla solární sprcha. Režisér by se zřejmě postaral o její instalaci buď napevno v blízkosti boční stěny chaty, odkud by mohla stékat voda ze svahu, anebo by ji postavil do svahu nad ty dvě dřevěné kadibudky (pokud by tam ještě stály). Anebo by si tvůrci filmu http://www.ahaonline.cz/clanek/zhave-drby/142311/stivinova-na-filmu-marie-terezie-vydelala-do-klina-ji-spadly-sperky.html zvolili sprchu přenosnou, s kuželovým zásobníkem vody, a tu by přemísťovali podle potřeby, kam by se jim to hodilo do kamerového záběru.

voda v bazénu

Solární sprcha by na chalupě byla skvělým pomocníkem při mytí dětí a Július Satinský by nemusel pracně děcka sprchovat zahradní konvi, a už vůbec ne uvnitř v umývárně, vše by se odehrávalo venku, a velmi pohodlně. Na takovýto počet osazenstva chalupy by to ovšem chtělo sprchy alespoň dvě nebo tři, aby hygienu nikdo nezanedbával.

hladina bazénu

Sprcha by tu ovšem mohla sehrát zajímavou roli, co se týče recese. Pavel Nový by určitě vymyslel nějakou ptákovinu, a pan Satinský by ji dovedl k dokonalosti. Třeba soutěž o delší dostřik ze zahradní hadicí či stříkání na prázdné plechovky, které by nahradily papírové terče, anebo kdo rychleji pod sprchou umyje zablácené galoše.

Na balkon – mít sprchu na balkoně v bytovém domě, pokud bydlíte v prvním patře či ve zvýšeném přízemí, a máte prostor zasklený jako zimní zahradu s mléčným sklem, můžete se tu v létě sprchovat s vodou ohřátou zdarma. Není to sice příliš obvyklé, ale od jara do podzimu jsou zasklené balkony či lodžie od sluníčka poměrně dobře vyhřáté, a je tu také dostatek světla, což je při sprchování příjemnější, než koupelna s umělým osvětlením.