Strat

I přes internet se dá získat mnohá služba, rada nebo jiná pomoc. A k webům, kde lze najít a pochopitelně i využít pomocnou ruku, patří i ten náš.

Fotíte mobilem?


Focení je rozšířený koníček
Tisíce lidí používají telefon k pořizování fotek. Je to velice rozšířený koníček, protože vytáhnete telefon a hned můžete fotit. Lidé nejčastěji fotí svoje děti, přírodu, zvířata ale i auta nebo svoje dovolené. Focení by člověk měl umět, nestačí jen mačkat spoušť a čekat co vznikne. Jen malé procento lidí používá mobil k focení profesionálních fotek. Málokdo totiž umí mobilem fotit natolik dobře, že člověk ani při bližším zkoumání nepozná, že jde o fotku pořízenou telefonem.

nabíječka iphone

Dnešní mobily mají natolik dobré fotoaparáty, že s nimi lze vyfotit pravdu cokoliv, a dokonce i fotky typu makro. Ne všechny telefony ale mají kvalitní fotoaparát, a tak si u některých z nich musíte s nastavením kompozice opravdu hodně pohrát. iPhony patří mezi lépe vybavené telefony, které fotí opravdu velice dobře. Starší modely mají samozřejmě méně možností. Pokud máte některý ze starších modelů ale nechcete se ho vzdát, je ideální si pořídit fotopříslušenství pro iPhone 6 Plus, které vám pomůže pořizovat ještě lepší fotky.

Proč fotit mobilem?
Fotoaparát v mobilech byly koncipovány spíše jako fotoaparáty k okamžitému použití, když s sebou zrovna někdo nemá klasický fotoaparát. Jenže dovednosti a kvality těchto mobilů se natolik zvýšily, že by byla škoda fotit fotoaparátem a nosit ho zvlášť, když jeden telefon nahradí hravě právě i digitální foťák. Jen je potřeba se s ním naučit zacházet.

iphone mobil

Existují i různé kurzy, kde vás naučí dostat z vašeho foťáku v telefonu naprosté maximum. Dozvíte se v nich jak nastavit kompozici, vyvážit světla nebo nastavit čočku na focení makro fotek. Díky kurzu se z vás může stát profesionál, který i obyčejným telefonem dokáže vyfotit leccos tak, aby to vypadalo vážně dobře. Naučte se to i vy využijte možnosti svého mobilu na maximum, i když je to starší kousek.