Strat

I přes internet se dá získat mnohá služba, rada nebo jiná pomoc. A k webům, kde lze najít a pochopitelně i využít pomocnou ruku, patří i ten náš.

Dnešní divná doba


V dnešní době se všechno zdražuje a bude nejspíše čím dál hůř. Někteří lidi si dokonce berou půjčky, aniž by je dokázali splácet a potom se dostávají do dluhů. Rodina je přitom třeba ale varovala, že si půjčky a tak podobně nemají brát. A co je na tom nejhorší – někteří si je nebrali ani na důležité věci. Tyhle peníze z půjček takzvaně rozházeli, a nakonec jim nic nezbylo. Ne každý zasluhuje politování Hypotekybezregistru.cz…. Někteří lidi si za svou chudobu mohou sami. Někteří ale zase ne. Je to různé. Když se podíváte na ceny dnešních obchodů, tak zjistíte, že je všechno čím dál dražší a že zaplatíte za normální nákup podstatně více, než jste platili před pár lety. Je tohle fér?

s

Podle mě ne. Jsou tací, kteří mají jenom málo peněz na celý měsíc a musí s tím vyžít. Často jsou to například starší lidé, kteří už nemají až takové příjmy. A to je ten problém. Potom si odpírají jídlo, jenom aby ušetřili. Chudoba může postihnout úplně každého, to je bez debat. Ale ne každý si za ni může sám. Nejlepší je (pokud máte tu možnost) si odkládat a šetřit peníze co možná nejvíce pro případ, že by nastaly “horší časy”. Taky jsem to tak dělala a za pár měsíců jsem si byla schopná ušetřit docela slušnou částku, která by stačila i na pár dní někde na dovolenou.

s

Většinou se ušetřit peníze dá. Záměrně neříkám vždycky, protože je snad všem jasné, že někdy to nejde a člověk jednoduše musí přečkat horší období a vydržet, až se překlene. A potom až bude mít zase stabilnější příjmy, tak může o šetření uvažovat. Vždycky je ale dobré mít našetřenou alespoň menší rezervu pro případy, že by se něco stalo a na to si pamatujte. A nikdy nerozhazujte peníze, protože by se vám to mohlo šeredně vymstít. Vždycky si je raději někam odkládejte a uvidíte, že nakonec s touhle mou radou budete souhlasit a zjistíte, že mám pravdu.