Strat

I přes internet se dá získat mnohá služba, rada nebo jiná pomoc. A k webům, kde lze najít a pochopitelně i využít pomocnou ruku, patří i ten náš.

Až doslouží písek do filtrace


Až vám doslouží písek do bazénové filtrace, vyměníte jej za jiný. Cena tohoto spotřebního materiálu je natolik nízká, že nemá význam příliš uvažovat nad tím, zda písek ponechat ještě ve filtrační nádobě a ušetřit pár korun. Jakmile písková zrnka obrousí vlivem vodní eroze své hrany, jednoduše jej vysypete na chodník nebo do prázdného pytle a tím to hasne. Pořídíte písek nový, dotáhnete jej domů v pětadvacetikilovém pytli, vsypete do filtrační nádoby, a jede se dál. Ale co s tím starým?

písečné duny

Znáte tu písničku od Ivana Mládka, která popisuje trable s vyjetým automobilovým olejem? Dokonce uvažuje nad tím, že jej vylije na chodník před nemocnici, aby se tu mohli pacienti klouzat, anebo jej vylije dětem na pískoviště. Vyjetý motorový olej je opravdu problém, ale použitý písek do filtrace je naopak přínosem pro celou řadu situací.

kameny na písku

Pískoviště – na pískoviště nevylévejte olej, ale vysypte písek. Ten z filtrace pouze dobře propláchněte, ale jinak si s ním mohou vaše děti hrát do aleluja. Neublíží jim a bábovičky z něj udělají raz dva. Můžete jej smísit se stávajícím pískem a zvětšit jeho celkový objem. Pískoviště je také vynikajícím prostředím pro relaxaci dospělých, s vašimi dětmi se tu můžete procházet naboso a užívat teplé letní dny dosti neobvyklým způsobem.

Zpevnění trávníku – když se písek nasype na trávník, dokáže jej provzdušnit a umožní mu lépe přijímat živiny z hnojiv, dešťových srážek nebo nasypané z pytle lidskou rukou. Provzdušněné trávníky pak lépe rostou a prospívají a je větší šance, že se tu nebude tvořit tolik plevele. A zbytek písku můžete využít pro obsyp okrasných chodníků a skalniček, i tam najde své uplatnění, protože je poměrně dekorativní a světlá barva je velmi příjemná, co se týče pohledu na kontrast vůči okolní zeleni. A jedna rada na závěr – neházejte písek do kontejneru s běžným odpadem, je to škoda, a pokud nevíte, kde jej smysluplně využít, i když nemáte skalničky a trávník, tak jej využijte alespoň jako posypový materiál na chodník.