Strat

I přes internet se dá získat mnohá služba, rada nebo jiná pomoc. A k webům, kde lze najít a pochopitelně i využít pomocnou ruku, patří i ten náš.

Uzavíratelné zip sáčky na horské túře


Vaše svačina

Do čeho uložit na horské túře svačinu? Neexistuje nic lepšího, než uzavíratelný zip sáček. Svačina v horách musí být vydatná a sestává například z luštěninové pomazánky, celozrnných dalamánků, zeleninového salátu, ořechů a sušeného ovoce, a každá ze složek musí být uzavřena v jednom sáčku. Kompletní svačinu pak vložíte do vhodné plastové dózy, a máte klid. Žádný pokrm se tu nebude mísit s těmi ostatními, ani pachově, ani hmatatelně.

Šumava - Černé jezero

Použité ponožky

Na horské túře s velkým výškovým převýšením jsou chodidla značně namáhána, a proto se také vyplácí mít s sebou alespoň dvoje, nejlépe troje náhradní ponožky. Průběžně je měníte, a tím zůstávají nohy v suchu a také prakticky bez zápachu. Použité ponožky samozřejmě cestou nevyhazujte, ale vložte do zipového sáčku s pevným uzávěrem. Kdybyste je strčili do igelitového pytlíku bez zipu, mohl by zápach ovlivnit chuť vaší svačiny anebo proniknout k dalšímu oblečení.

horský masiv Šumavy

Toaletní potřeby

Vyrazit do hor bez toaletního papíru znamená riskovat, že dopadnete jako malý Pepíno ve filmu „S tebou mě baví svět“. Ve vyšších horských polohách roste víceméně jen kosodřevina, mechy a lišejníky a sem tam nějaká tenká tráva. Jenže pokud toaleťák a papírové kapesníky nevložíte do sáčku a začne pršet, kdy voda pronikne až do batohu, rozmáčí se a můžete je vyhodit.

Mapa, mobil, tablet

Bez navigace a map se v horách špatně orientuje, zejména tam, kde je turistické značení nedostačující, anebo tam žádné není. A kam jinam uložit papírovou mapu, mobil či tablet, abyste je chránili před vodou a vlhkostí? Opět nastupuje na scénu zipový sáček a jeho jasné přednosti – nepromokavost, bezprašnost a koneckonců i jeho velmi dobrá pevnost. Mobil v sáčku sice vypadá amatérsky, ale záleží hlavně na tom, zda sáček splní, to co má, a za pár korun je to přece výhoda, nemyslíte?