Strat

I přes internet se dá získat mnohá služba, rada nebo jiná pomoc. A k webům, kde lze najít a pochopitelně i využít pomocnou ruku, patří i ten náš.

Plenky pro dítě


Také jste kreativní typy, kteří moc rádi něco vyrábějí, anebo třeba šijí a pletou? Moje babička vždycky říkala, že správná žena musí být správná hospodyně a také musí umět šít a plést. Tohle možná bylo tak před sedmdesáti lety a tomu věřím, že takhle dříve to bylo. Jenomže moje maminka říkala, že dneska už to neplatí, i když moje maminka umí docela skvěle plést a šít a vyšívat. Tak sama už říkala, že v dnešní době už neplatí, že každá žena by měla umět plést anebo šít či vyšívat. Dneska už se to nehodí, ale já abych řekla, tak jsem chtěla také dodržovat to, co chtěla vždycky moje babička a také moje prababička. Takže jsem se také naučila šít a vyšívat.

Dříve byly plenky populární.

A dělám také různé oblečení pro miminka anebo dokonce také pro panenky, takže mám různé materiály, se kterými pracuji. Mám bavlnu nebo bio bavlnu anebo také plenkovinu. Plenkovina je opravdu perfektní látka. Já si myslím, že všichni budeme vědět, na co plenkovina je. Ano, myslíte si správně. Takový materiál, který se dříve opravdu používal pro miminka. Místo těchto dnešních jednorázových plenek. Já si myslím, že dříve ty plenky byly opravdu kvalitní, vlastně ony byly nebělené a také si myslím a předpokládám, že určitě byly také více zdravotně vhodnější než tyto jednorázové plenky, které jsou chemicky bělené anebo nějak čištěné.

Plenky potřebuje každé dítě.

Nevím jak vy, ale já si myslím, že kdysi někdo říkal, že prý jednorázové pleny už nejsou tak moc zdravé, jako právě klasické plenky z plenkoviny, které bývaly kdysi. Myslím, že to bylo ještě tak před třiceti lety nějak takhle, protože mě je třicet pět let a moje maminka mi říkala, že ještě já jsem měla ty klasické plenky. Říkala, že byly opravdu hodně kvalitní, akorát s tím byla veliká práce, že se vlastně musely přemáchnout, vyčistit a potom ještě vyvařit. Já tohle chápu, ale asi nevím, jestli bych ještě dala plenkovině přednost před jednorázovými plenkami.