Strat

I přes internet se dá získat mnohá služba, rada nebo jiná pomoc. A k webům, kde lze najít a pochopitelně i využít pomocnou ruku, patří i ten náš.

Jak vylepšit betonový plot


Stavíte na zahradě betonový plot a již předem tušíte, že nebude tak ozdobný, jak si představujete? Možná jste zvolili nevhodnou koncepci a možná také nevíte, čím oplocení vyzdobit.

Ozdobná horní deska – k betonovým plotům v Brně https://www.montazmpc.cz/betonove-ploty-brno/ se prodávají horní desky s ozdobnými motivy. Některý z nich by se vám mohl zalíbit a mohli byste jej pro zkrášlení oplocení využít.

betonový plot

Výška plotu – pamatujte, že čím je plot vyšší, tím méně na vás bude působit jako atraktivní doplněk. Nízké ploty jsou přirozenější a máte-li možnost vystavět tu například plot o výšce pouhého jednoho metru, anebo sto padesáti centimetrů, bude mnohem snazší jej zakomponovat do jakéhokoli terénu.

kamenná zídka

Kontrastní barvy – barvu betonových desek volte tak, aby kontrastovala vůči svému okolí. Například je-li plot posazen do svěží zeleně krátce střiženého trávníku, hodí se k ní plot spíše tmavě hnědý nebo červeno hnědý, nikoli zelený, šedý a okrový. K mulčovací kůře a tmavě zeleným dřevinám zas můžete volit barvu betonu světlou, například krémovou.

Šachovnice – šachovnicová pole bývají velmi atraktivní a některá takto řešená oplocení jsou k vidění na Internetu. Spatříte tam například červenohnědé desky s šedými nebo krémovými, jak spolu ladí u delšího plotu o třech nebo čtyřech řadách desek nad sebou. U šachovnic se váš zrak nezaměřuje na jednotlivé spáry mezi deskami a oplocení tak působí celistvým dojmem podobně, jako šachovnicově řešená dlažba.

Popínavé rostliny a pelargónie – krása popínavých rostlin a pnoucích muškátů vynikne především na kontrastním pozadí oplocení, v tomto případě zeleň rostlin umístěte na světlou barvu desek, například okrovou nebo světle šedou. Truhlíky s květinami můžete umístit i na horní hranu plotu, stačí je zavěsit na vhodné držáky. Může se vám tu hodit i pnoucí břečťan nebo psí víno. Před betonovým plotem také zajímavě vypadají okrasné túje