Strat

I přes internet se dá získat mnohá služba, rada nebo jiná pomoc. A k webům, kde lze najít a pochopitelně i využít pomocnou ruku, patří i ten náš.

Aby pohyb nebolel


Abychom mohli normálně žít, potřebuje naše tělo spoustu stopových prvků, minerálů a vitamínů. Mezi ně patří i kolagen, který je kupodivu i přes kampaně známých osobností mnoha lidmi přehlížen. Kolagen je obsažený v našem těle od narození, a naše těla si jej umí sama tvořit. Bohužel zhruba ve 30 letech tuto schopnost navždy ztratí, a právě v tomto okamžiku bychom si měli začít kolagen do těla dodávat jinak. Měli bychom každý den brát dostatek kolagenu, protože z potravy ho nedokážeme přijmout tolik, kolik bychom měli.

kolagenový prášek

Kolagen je důležitý hlavně pro náš bezbolestný pohyb. Je obsažený v kloubech, a pokud ho máme málo, z kloubů se vytrácí. To způsobuje tření kloubu o kloubní jamku, a každý pohyb je velmi bolestivý. Většinou jde o problém v kolenech a kyčlích, ale můžete se s tím setkat i třeba v prstech. Tento problém se nazývá artróza, a trpí jimi spousta seniorů, z nichž mnozí musí podstoupit náročnou operativní výměnu kloubu. Přitom tomu jde předejít právě užíváním kolagenu.

Nejlepší je hydrolyzovaný rybí kolagen, který lze sehnat nejen jako tablety, ale i jako prášek, který si jednoduše smícháte ve vodě a nápoj vypijete. Orca collagen je vyrobený z mořských ryb, má prokazatelné účinky na naše zdraví. Kromě kolagenu v prášku najdete i vitamín C a kyselinu hyaluronovou. Složení Orca collagenu oceníte nejen kvůli vlivu na zdravotní stav, ale i kvůli efektu na vzhled. Kolagen pomáhá udržovat pokožku bez vrásek, což ocení každý kdo se o sebe stará, a kdo chce vypadat mladší.

tablety kolagen

Prevence vrásek
Jak nám přibývají léta, vrývají se nám do pleti i do pokožky. Vrásky se nám tvoří nejen v obličeji, ale i na rukou, krku, dekoltu – což trápí hlavně ženy. Je možné tomu zamezit právě užíváním kolagenu, a také používáním správné kosmetiky. Na vrásky má největší vliv SPF, rozhodně ho nezapomeňte používat po celý rok.